Doğru ilişki için ilk önce kendini sev!

ask-ask-yeniden
Paylaş
 

Hepimiz bir yerlerde doğru insanın bizi beklediğini düşünür, yanlış ilişkiler yaşamaktan da geri kalmayız. Hayatınıza neden yanlış insanlar girdiğini biliyor musunuz?

Aşkı hayatınıza isterken hiç kendinize dönüp baktınız mı? Neyi neden istediğinize emin misiniz?

Kişi doğru insanları hayatına çekmek için ilk önce kendi içinde kendiyle olan sorunlarını çözmeli diyor uzmanlar.

Haydi geçmişe dair herşeyi bırakın bir kenera, kendinizi sevin ve doğru aşkı bulun…

Kendi içimizde yaşadığımız eksikliklerden dolayı, hayatımıza da o tip insanlar çekeriz. Eksiklik hissiyatımızdan dolayı onlar da bize eksik biriymişiz gibi davranmaktan geri durmaz.

Gerçek aşkı bulmak için iç hesaplaşmalarınıza son verin. Kendinizi sevin ve güvenin.

İlişki uzmanları size hayatınıza bir aşk istiyorsanız ilk önce kendinize bakmanız gerektiğini söylüyor.

İnsanlar bir görev, yaşamın parçası diye bir partnere ihtiyaç duyar. Boşluk hissi, muhtaçlık ve kendini suçlama gibi kavramlar kendine yetememenin çekirdek olgusu…

Bu yüzden insan hayatınıdaki boşlukları ortak birisiyle doldurmak ister ama bu hislerle bulacağı kişi yine eksik olur.

Yeterlilik isteyen bağımlı bir şekilde ister. Hayattaki ihtiyacının sarılmak vb olduğunu düşünür. İşte buradaki ‘Ben istiyorum’ düşünce şekli içinizdeki boşluğu ve açıklığı oluşturmaya yeter.

Eğer sevgiye laik olduğunuzu düşünüyorsanız, içinizi tedavi edecek insanları hayatınıza çekeceksiniz. Kendinize olan saygınızı yükselttiğinizde istediğiniz gibi bir aşk kapınızı çalabilir.

Kendinize göstereceğiniz saygı, şefkat, sevecenlik aynı türde olacak bir ilişkiye zemin hazırlar. Kendinizi affedin, tüm geçmişte yaşadıklarınız için. Sizin iç inançlarınız ve beklentilerinizin dışa yansayacağını unutmadan…

Kendi kusurlarınızı kabul ederseniz, o zaman başkalarının kusurlarına hoşgörülü bakabilirsiniz. Eğer siz hata kabul ederseniz, başkaları da sizin hatalarınız karşısında affedici olacak…

Kendini küçümseme ve utanç duyguları kendinizi ve başkalarının sizi sevmesini engeller.  Bu tür duygularda aşırı düşük benlik kaygısı oluşur ve herşeyinizin otomatik olarak red edileceğini düşünürsünüz. O yüzden sevmeye ve sevilmeye izin verin.

Hepimiz ya kendimizden ya da etrafımızdan bildiği kadarıyla, kendine saygı göstermeyen insanlar tanıyoruz.  İşte iş burada başlıyor.

Eğer sen tamamen kendini sevmekle işe başlarsan, seni tamamlamak için çok şey olur hayatında.

Hatalarınızı, güvensizliklerinizi, korkularınızı, motivasyon eksikliğinizi herşeyinizi sevin, herşeyinizi…

Bu yazı 230 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU