Aşkı sanal alemde mi buldunuz?

sanal-ask
Paylaş
 

Sanal alemden tanışılan sevgili veya yaşanılan aşk, sizin için aldatıcı olabilir. Özellikle yüzyüze görüşülmeyen ve sadece sanal alemde yaşanılan ilişki, boşuna kürek çekmeye benzer.

Bilinçli bir iletişim kurmak, dürüst olmak ve gerçek anlamda birbirini tanımak için zaman ayırmak gibi esansların farkında olan insanlarla sanal alemde iletişime geçmek ve ilişki yaşamak karakterinizi geliştirip, kendinizi daha iyi tanımanızı sağlayabilir. Sanal alemde güvenli ve gerçek anlamda bir aşk yaşamak istiyorsanız, önerilerimize bir göz atın.

1. Chat yapmak ve tanışmak için girdiği sitenin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Tercihinizi bilinen ve sürekli olarak kulllandığınız paylaşım sitelerinden yana kullanın.

2. Kullanıcı adınızı, herkes tarafından kullanılan veya çabuk bulunabilecek isimler olarak tercih etmeyin. Ad ve soyadınızı kullanıcı ismi olarak paylaşmayın, çünkü adınız ve soyadınız kötü amaçla orada bulunan insanlar tarafından sahte profiller açılarak kullanılabilir.

3. Virüs bulunan bazı sosyal iletişim sitelerinde, sistem tarafından size link gönderilebilir veya farklı yollardan kandırılınabilir. Link tıklanıldığı taktirde bilgilerinize ulaşılabilir. Bilgisayarınıza virüs programı satın almanız, kimlik bilgilerinize, parola, şifre ve banka hesap bilgilerinize ulaşılmasını engelleyecek ve sizi güvende hissettirecektir.

4. Bazı insanlar, uygunsuz mesajlar gönderebilir veya size hakaret etmek isteyebilir. Bu gibi durumlara maruz kalındığında, site yöneticilerine haber verilmeli ve rahatsızlık veren profil sahibi engellenmeli.

5. Kötü niyetli insanlar, sizi çeşitli konularda kandırmaya çalışarak sizden para talep edebilir. Yardıma ihtiyacı olduğunu ve  zor durumda olduğunu söyleyip, duygusallığınızı kullanarak para göndermenizi isteyebilir. Bu tarz insanlarla konuşmamalı ve uzak durmalısınız.

6. Aradığınız kriterlere sahip olan insanları üye olduğunuz sitenin seçenekler bölümüne yazarak aratabilir ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz kişiyle iletişim kurabilirsiniz.

Bu aşamaları uygulayarak güvenli ve sağlıklı bir sanal gezentiye çıkabilirsiniz. Her şey yolunda ve artık kriterlerinize uygun kişiyle neredeyse bir aydır konuşuyorsunuz, sırada ilişkinizi ayakta tutacak yöntemler var.
Sanal alemde yapılması ve yapılmaması gerekenler

Eğer ilişkinizin yürümesini istiyorsanız telefonlaşmak, chat yapmak veya e-mail atmak için günde belirli bir zaman ayırmanız gerekiyor. Bu süreçte onun hakkında sürekli yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

İlişkinizin uzun sürmesini istiyorsanız, kesinlikle kendiniz olmasınız ve rol yapmamalısınız. Onu ‘gerçekten’ görmemiş olmanız beyaz yalanlar söylemenizi gerektirmez. Dürüst olmanız ilişkinizin uzun ömürlü olmsını sağlayacaktır. Yalan söyleyerek hem kendinizi hem de partnerinizi kandrırmış olacaksınız. Unutmayın! Söylediğiniz yalanlar ileride ilişkinizin bitmesine neden olabilir.

Önemli günleri hatırlayın ve sevebileceğini düşündüğünüz ayrıntılara yer verin. İlk tanıştığınız tarihte, romantik bir kart veya mektup gönderebilirsiniz. Başarılarını kutlamayı unutmamalısınız. Bir terfi aldıysa ve sizinle bu mutluluğunu paylaşıyorsa, sizi önemsiyor demektir. İşiyle ilgili küçük, sevimli hediyeler gönderebilir veya romantik bir notla çiçek yollayabilirsiniz.

Sanal ilişkinize renk katın

İlişkinizi harekete geçirecek heyecanlar yaratmanız, ikiniz açısından da romantik bir yakınlaşma olacak. Örneğin sadece ikinize özel bir Facebook hesabı açın ve sevdiğiniz resimler, romantik çift resimleri, kalpler, şiirler, videolar ve romantik şarkılarla duvarınızı renklendirin. Facebook hesabınıza ikinizin istediği veya isminizin baş harflerinden oluşan bir ad verin. Bu fikir sizin için eğlenceli ve romantik bir anı olarak kalacak. Çünkü internet dünyasının sizin için diğerlerinden farklı bir anlamı olacak.

Bu yazı 264 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU