İlişkinizin hangi dönemindesiniz?

iliski-donemi
Paylaş
 

Birlikte olduğun kişiyle ilişkinizin hangi döneminde olduğunuzu bilmek ister misiniz? Taşların yerine oturduğu dönem mi yoksa kritik günlerin olduğu tehlikeli bir dönemde mi?

1 ay: Aşk sarhoşluğu

İlişkinin birinci ayının sonunda, iki taraf da aşkın heyecan ve coşkusunun yanı sıra baskı ve stresini de yaşamaya devam eder. Neyse ki birbirini henüz yeterince tanımamaktan kaynaklanan endişeler “balayı” psikolojisinin yaşattığı hoşgörüyle dengelenir. Bu dönemde sizi arkadaşlarıyla, hele ailesiyle tanıştırmasını beklemeyin, çünkü buna hazır değildir. Hatta belki böylesi çok daha İyi, çünkü bu sayede baş başa kalabilir, Önce birbirinizin kişisel alışkanlıklarını ve zevklerini öğrenebilirsiniz. Siz de onu kendi arkadaşlarınızla tanıştırmakta acele etmeseniz iyi olur. Eğer bu ilişkinin sağlam temeller üzerinde yükselmesini istiyorsanız, önce birlikte vakit geçirmekten zevk alıp almadığınızı öğrenmelisiniz.

3 ay: Taşlar yerine oturuyor

Artık kendinizi kelimenin tam anlamıyla “çift” olarak gördüğünüz bir döneme girdiniz. Birbirinizi daha iyi tanıyorsunuz, taşlar biraz daha yerine oturdu, onun arkadaşları ve ailesiyle tanıştınız; tabii o da sizinkilerle…

İlişkinizin bu aşamasında karşılıklı beklentilerinizin ve sorumluluğunuzun artmasına hazırlıklı olmalısınız. Mesela siz kendi adınıza sevdiğiniz erkeğin ilişkinizin geleceği konusunda ne düşündüğünü ölesiye merak etmeye başlayabilirsiniz. Bunu ona açıkça sormaktan çekinmeyin. Ama sormaktan sormaya fark olduğunu da asla unutmayın. Üç ayın sonunda kalkıp da “Benimle evlenmeyi düşünüyor musun? Düşünmüyorsan, boşuna vakit kaybetmeyeyim” derseniz, kesinlikle olumsuz yanıt alacağınızdan emin olabilirsiniz. Eğer sorunuzu daha üstü kapalı bir biçimde formüle edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, gözünüzü açın ve ondan gelen sinyalleri daha sıkı takip etmeye başlayın. Konuşurken araya sıkıştırdığı, “gelecek vaat eden” sözlerden, hayallerinden ve ileriye yönelik planlarından bahsederken sizi bu planlara dahil edip etmeyişinden, ilişkinize ne kadar ciddi baktığını anlamanız mümkün.

6 ay: Kritik günler

Birbirinize aslında ne kadar bağlandığınız ilişkinizin bu aşamasında ortaya çıkacak. Onun kusurlarını ve size uymayan yanlarını görmeye başlayacaksınız, karakterleriniz arasındaki uyuşmazlıklar su yüzüne çıkacak. İlişkiniz bütün bunları kaldırabiliyor mu? Anlaşmazlıkları anlayış, iletişim ve uzlaşmayla giderebiliyor musunuz? Her konuda konuşmayı, ama bunu yaparken meseleyi kişiselleştirmemeyi ve birbirinizi kırmamayı başarabiliyor musunuz? İlişkinizin altıncı ayında bütün bunlar son derece önemli. Çünkü bugüne kadar sürekli ortak noktalarınıza odaklanmıştınız, bundan sonraysa aranızdaki farklar ön plana çıkacak. Eğer aşkınızın düşüşe geçmeye başladığı noktada bu boşluğu arkadaşlık ve sevgiyle kapatabiliyor ve hala paylaşacak bir şeyler bulabiliyorsanız, birlikte vakit geçirmek size hala zevk veriyorsa, beraberliğiniz testi geçti demektir. Fakat birbirinizden sıkıldıysanız, buluştuğunuzda konuşacak konunuz yoksa, ikinizin de gözü başka insanlara kayıyorsa ve yeni bir aşk arayışı içindeyseniz, ilişkinizin bundan sonrası pek iç açıcı gelmeyecek demektir.

18 ay: Yapışık ikizler

Aradan on ay daha geçti ve artık çevrenizdeki insanlar sizi ayrı düşünemez hale geldiler. Adeta bir elmanın iki yansı gibisiniz. Fakat aynı zamanda çok da tehlikeli bir döneme girdiniz. Tam da bu “yapışık ikiz” sendromu sizin ya da onun -ya da ikinizin birden- kendinizi kapana kısılmış hissetmenize, birey olma duygusunu yitirmenize ve özgürlüğünüzü sonsuza dek kaybettiğinize inanmanıza neden olabilir. Fakat bu tip duyguların sizi bu ilişkiyi bitirme noktasına getirmesine sakın İzin vermeyin, çünkü bunlar çok doğal, ama kesinlikle geçicidir. Artık birbirinizin hayatının ayrılmaz bir parçası olabilirsiniz, fakat bu aşamada ilişkiyi tüketmemek adına kesinlikle kendinize ayrı, sevgilinizden bağımsız bir yaşam alanı açın ve bu alana sonuna kadar sahip çıkın. Bunu hem ilişkiniz, hem de kendiniz için yapmalısınız. Tamamen kendinize ait arkadaşlar ve hobiler edinin, bazı sosyal etkinliklere yalnız katılın, eski dostlarınızla buluşun, kendinize vakit ayırın. Aynı şeyleri yapması için onu da teşvik edin, çünkü bu dönemde ihtiyacınız olan asıl şey, birlikte vakit geçirmeyi biraz olsun özlemek.

2 yıl: Bağlılık ve sevginin gücü

Artık ilişkiniz kendini kanıtladı ve geleceğe yönelik daha ciddi planlar yapabilirsiniz. Zaten çoğu birliktelikte evlilik ya da aynı eve taşınma gibi konuların gündeme gelmesi bu döneme denk düşer. İlişkide her günün balayı gibi yaşanmadığını gördünüz, birlikte bir yığın zorluğa göğüs gerdiniz ve sonunda fırtınalı bir aşkın yerini sağlam bir dostluk, bağlılık ve sevgiyle doldurmayı başardınız. Ama eğer “her şey tamam” diye rahatlayıp ilişkinizi savsaklamaya başlarsanız, bu birliktelik iki yıl sonra değil, yirmi iki yıl sonra da bitebilir ve siz nerede hata yaptığınızı bir türlü bulamazsınız. Duygusal beraberliğin her aşamasında emek vermenin ve açık iletişimin önemini unutmayın.

Bu yazı 222 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU