Bay Doğru’yu bulmadan önceki 3 adım

Bay Doğru’yu bulmadan önceki 3 adım
Paylaş
 

Bay Doğru’yu bulmadan önceki 3 adım

Hepimiz varlığımızı bütünüyle hissedeceğimiz o büyük aşkı arar dururuz. Karşımıza çıkan adamın gözlerinin içine bakarken içimizden ister istemez o soruyu sorarız: “Bu o mu?” “Bay Doğru yoksa karşımda mı?”

Çünkü aşk en büyüktür ve bütün sorunları çözmese de “Aşk iyi gelir.”

İşte karşımızdaki erkeğin “Bay Doğru” olduğunu anlamadan önceki üç adım:

 

“Nasıl biri”nden önce “ne hissediyorum”

İlk görüşte aşka inanıyorsunuz. Görür görmez onu tanıyacağınıza. “Nasıl giyiniyor? Gözleri ne renk? Nerede çalışıyor? Nelerden hoşlanıyor? Nerede oturuyor?” gibi soruların cevaplarını ardı ardına kafanıza not ediyorsunuz. Bay doğru o mu acaba?

“İlk buluşmada ne giymeliyim? İlk buluşmada acaba nereye gideceğiz?” soruları ne hissettiğinizin önüne geçiyor.

Kural bir: “Nasıl biri?” sorusundan önce ne hissettiğinizi anlamaya çalışın. Fiziksel ve duygusal olarak yakınlık duyuyor musunuz? Onun yanında kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Yanında mutlu musunuz?

 

“Mükemmeliyetçi miyim?”

Mükemmeliyetçi olmak da kendini korumanın yollarından birisidir. Eğer mükemmel görünürsem ve davranırsam daha az utanırım, daha az eleştirilirim gibi bir düşünceler mi geçiyor kafanızdan?

Mükemmeliyetçi olmak görünürde sizi incinmekten korunsa da doğal, tutkulu ve derin şeyler yaşamanızın önüne geçer. Kendinizle dünya arasına koyduğunuz duvarlar size sığınacak yer bırakmaz.

Karşılıklı olarak incinebilir yanlarınızı göstermek ve paylaşmak ilişkinize derinlik verecektir.

Kural iki: Mükemmel değil, doğal olmaya, ne istediğinizi anlamaya çalışın. Karşınızdakinin verdiği tepkiler Bay Doğru olup olmadığını daha kısa sürede anlamanızı sağlar.

 

“Kendime bana davranılmasını istediğim şekilde mi davranıyorum?”

Kendinize iyi davranmadığınız sürece başkalarının da size iyi davranmasını bekleyemezsiniz. Dış dünyaya verdiğiniz sinyaller çok önemli. Kendinize duyduğunuz saygı, gösterdiğiniz özen, özgüven, kabul başkalarına da yansır. Ve buna yönelik insanları çekersiniz.

Kendinizi sevmeden sevilmeyi beklemek sizi sevmeye hazır birini bile itebilir.

Aşk, tutku ve romantizm herkesin istediği şeylerdir ve herkes hak eder. Sadece kendinize sabır gösterin ve adım adım ilerleyin.

 

Bu yazı 339 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU