Kendinize Zaman Ayırıyor Musunuz?

Günümüzde çoğu kadın çalışsın ya da çalışmasın ne yazık ki kendisine tam olarak vakit ayıramıyor. Bunun nedeni ise genelde “zaman olmaması” değil “doğru zaman planlaması yapılmaması” şeklinde oluyor. Oysa ki bir kadının kendisine zaman ayırması ve kendisi ile vakit geçirmesi oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle de her kadının mutlaka kendisine zaman ayırmak için doğru vakti ayırması büyük bir öneme sahiptir.

Kendinizle Başbaşa Kalmanız Gerekebilir!

Örneğin çalışan bir kadını örnek alalım. Üstelik bir de çocuğu var ise onun için hayat iyice zor bir hale gelir. Çünkü bir yandan iş hayatında tüm gün çalışacak diğer yandan akşam eve geldiğince bir çok farklı sorun ile uğraşacaktır. Bu arada ise kendisine vakit ayırması neredeyse imkânsız bir hale gelecektir. Peki, ne yapmalıyız? Sadece işten eve gelirken dahi kendimize vakit ayırabiliriz aslında. Örneğin belli bir noktadan sonra eve yürüyerek gelmek, deniz kenarından ya da sakin bir ortamda 10-15 dakika kadar kendimizi dinlemek bile çok faydalı olacaktır.

Eğer siz kendinizi yaşamın stresi ve hızlı akışı içerisinde kaybeder iseniz bu durum beraberinde bir çok sorunu getirecektir ve doğal olarak kendinizi tam olarak anlama, isteklerinize cevap verme konusunda sorunlar yaşanması da mümkün hale gelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir