Farklı parmaklara takılan yüzükler ne anlama geliyor!

Farklı parmaklara takılan yüzükler karakteriniz hakkında ipucu veriyor
Paylaş
 

Takı ve aksesuar seçiminiz kişiliğiniz ve ruh haliniz hakkında büyük ipuçları veriyor. Çoğu psikolog da bu olguyu destekliyor.

Yüzükleri nasıl kullandığınız, hangi parmaklarınıza takmayı tercih ettiğiniz karakteristik özelliklerinizle ilgili ipuçları veriyor.

Bu yüzüklerin kullanım anlamalarına geçmeden önce, size birkaç tane yüzük tüyosu vermek istiyoruz.

Öncelikle oval kesimli yüzükler, parmakları daha ince ve uzun olanlara daha çok yakışırır. Daha kısa parmaklı olanlar ise, kibar ve doğru bir görünüm için büyük yüzüklerden kaçınıp, ince ve hafif yüzük alternatiflerine yönelmeli…

Ayrıca çok pahalı ve büyük müchevleri takmak için akşam 5’i beklemeniz gerekiyor. Yüzükleri takarken, uygun bir krem ile el ve tırnak bakımlarınızı yaparsanız, daha hoş bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Farklı parmaklara takılan yüzüklerin anlamları…

Başparmağa takılan yüzükler, Antik Yunan çağında erkeklerin güç ve korunması ile ilişkilendirilirdi.

Günümüzde ise erkeğin başparmağa yüzük takması, cinsel yönü dahil tüm konularda kendinden emin olmaya ‘çalışması’ durumu ile bağdaştırılıyor.

Kadınlarda ise inatçılık, sıcak kanlılık, öfkeli ruh hali gibi karakteristik özelliklerin sinyali olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan başparmağa yüzük takmak hayatın mahrem olan taraflarında bazı güvensizlik ve tatminsizlik anlamına gelebilir. Cinsel yönelimi geleneksel olmayan kadınlar özellikle başparmağına yüzük takmayı tercih edebiliyor.

Sağ el işaret parmağına takılan yüzükler güç özlemini temsil eder. Karakteri için takdir görmek isteyenler yüzüğünü bu parmağına takıyor.

Sol işaret parmağına takılan yüzükler ise bir özlem peşinden gidenlerin değil, kendilerini güçlü hissedenlerin yaptığı bir tercih…

Sol işaret parmağına yüzük takanlar için biraz megolaman diyebiliriz…

Orta parmağa yüzük takan insanlar kendini harika hisseden ve övünmekten hoşlanan insanlardır. Birçok psikolog orta parmağına yüzük takanların, kendini ve seçtiği yüzüğü herkese göstermekten haz duyan insanlar olduğunu belirtiyor. Gelmiş geçmiş en seksi kadınların başında gelen Marilyn Monroe da orta parmağına yüzük takmayı sevenlerdendi…

Ayrıca orta parmağa yüzük takmayı seven insanlar neyin doğru neyin yanlış olduğun ayırt edebilen, dengeli ve kendi kararlarını alabilmeleriyle de ilişkilendiriliyor…

Yüzük parmağına takılan yüzük tahmin edebileceğiniz üzere medeni hali temsil eder.

Eski Mısırlıların inancına göre sağ yüzük parmağından kalbe uzanan bir bağlantı olduğundan alyans bu parmağa takılır.

Evli olmadığı halde yüzük parmağına yüzük takmayı tercih eden kadınlar, bilinçaltlarında aslında evlenmek, romantik ilişki yaşamak isteyenler. Hayalcilik onların en belirgin özelliği.

Sol elin yüzük parmağına yüzük takmayı tercih edenler ise sorunları çözmede becerikli ve yaratıcı kişiler olarak tanımlanıyor.

Serçe parmağa yüzük takan insanları olağanüstü olarak nitelendirebiliriz. Bu insanların ikna yeteneği kuvvetli, sanatsal yönü yüksek ve yaratıcı tarafları oldukça önde…

Kurnazlık ve beceriklilik de en çok onlardan sorulur. Ayrıca iş başarıları da çok yüksek.

Bu yazı 396 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU