Boşanan kadın kendini nasıl yeniliyor?

bosanan-kadin-kendini-nasil-yeniliyor
Paylaş
 

Hem iş hem de ev hayatının arasında sıkışan kadın ayrılık kapıyı çalınca bakın kendini nasıl yeniliyor?

 Kadınlar, yaşamlarının her evresinde farklı kişiliklere  bürünürler. Bu kişilikler doğal olarak dış görünümlerine de yansır. Bir kadının çalışma hayatına girmeden önceki yaşam tarzı ile çalışmaya başlayıp, iş hayatında başarılara ulaştığındaki yaşam tarzı arasında gözle görülür farklılıklar vardır. Çalışan kadının hayatına bir de evlilik girdiğinde tarzı tamamen değişmekte ve değiştirdiği her tarzın acemiliğini uzun süre yaşamaktadır. Bu süreci yaşayan kadınların bilgi ve tecrübe sürecinde kendilerine yeteri kadar önem vermediklerini, karşı taraftan beklentilerinin yüksek olduğunu gözlemliyorum…

İş kadınından ev kadını olur mu?

Kadınlar hayatlarının bazı dönemlerinde öncelikleri arasında sıkışıyorlar.  Ancak genellikle öncelikleri iş hayatı oluyor. Bazense bu durum değişiyor ve özel hayat ön plana geçiyor. Bu dengeleri kurabilen ve başarıyı arzu eden kadın tiplemeleri iş ve özel hayatında daha az sorun yaşıyor. Hem evliliğinde hem iş hayatında başarıyı arzu eden kadınların motivasyonu da yüksek oluyor ve evlilikleri daha uzun sürüyor. Özel hayatında eşinin önceliklerini bilmesi ve onlara saygı göstermesi, evliliğin sağlıklı yürümesini sağlıyor.

İş hayatında da işinin gereklerini yerine getirmesi beraberinde başarıyı getiriyor. Bu dengelerin uçlarını kaçırdığı zaman yavaş yavaş sorunlar başlıyor. Dolayısı ile terazinin kefelerinin hep eşit olması gerekiyor. Burada bizim örnek kadın tiplememiz özel hayatındaki öncelikleri yeterince yapmıyor, bütün benliğini ve enerjisini iş hayatına kanalize etmeye başlıyor. Bu da evini ve eşini ihmal etmek anlamına geliyor. İşte bu dengesizlik sorunları ile beraber geldiğinde ayrılık kapıyı çalmış oluyor. Bu bazen 6 ay bazen de 6 sene sürüyor….

Bizi biz yapan, hep bugünkü kararlarımızdır.

Her yaptığımız oluşumun duygusal boyutu gelecekteki yaşamın aynadaki yansıması gibidir.

Dokunmak, hissetmek, yaşamak…

Ve aşık olmak.

Bu bizim kendimiz için seçtiğimiz tarzdır, karakterdir, yoldur…

İş kadınları boşanmanın ardından kendilerini yenilemek için neler yapıyor?

İş arkadaşları ile evliliği konusunu tartışırken kendisinin evliliğe ne kadar emek verdiğini ve bu emekleri eşinin görmezden geldiğini anlatarak etrafındaki her profile uygun senaryolar yazıp, kendini ayrılığa hazırlıyor. Ve bunun neticesinde kendi anlattıklarına bile inanmadığından egosunu tatmin etmek için hayatında bir şeyleri değiştirmeye başlıyor. Bunların içerisinde öncelikle en kısa zamanda satın alabilecekleri ne ise o programları yapmaya başlıyor. Görüntü efektlerinde kıyafet, aksesuar, saç, makyaj değişiklikleri görülürken, sosyal çevresinde de sürekli gittiği mekanları değiştirerek, hatta evindeki objeleri ve boşandığı kocasını hatırlatacak eşyaları bile eski hayatından  silmeye çalışıyor.

www.kadinmag.com

Bu yazı 215 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU